MINDFUNESS PSICHOLOGIJA  –

Įsisąmoninimu (angl. MINDFULNESS) grįsta šiuolaikinės psichologijos kryptis, naujausia kognityvinės ir elgesio terapijos intervencija.

Vis daugiau mokslinių tyrimų patvirtina, kad psichologinė sveikata, emocinis atsparumas ir sąmoningas gyvenimas yra labai svarbus ir daro didelę įtaką fizinei ir psichinei sveikatai, senėjimo procesui bei ilgaamžiškumui.

Harvardo, Oksfordo, Bangoro, Masačiusetso ir kiti garsūs universitetai pries daugiau kaip 30 metų padarė didelę įtaką įsisąmoninimu grįstos psichologijos vystymuisi.

Šiandien MINDFULNESS/ sąmoningumu grįstos metodikos vis labiau populiarėja Lietuvoje. O pasaulyje yra sėkmingai taikomos psichologijoje, medicinoje, kariuomenėje, mokyklose, versle bei kiekvienam, siekiančiam asmenybinio augimo. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų.

MINDFULNESS PRAKTIKOS

MINDFULNESS mokymasis remiasi dėmesingumo, sąmoningumo ugdymu per formalias ir neformalias praktikas, bei požiūrio ir suvokimo formavimu. Mokymų metu naudojamas platus priemonių spektras: nuo senovės rytų meditacinių technikų iki psichologinių priemonių naudojimo mokantis stebėti savo mintis, kylančias emocijas, elgesį…

MINDFULNESS MEDITACIJA

Priešingai, nei kartais manoma, meditacija nėra nei tik atsipalaidavimo technika, nei transo būsena, nei bėgimas nuo realybės. Tai savireguliacinė praktika, treniruojanti dėmesingumą ir įsisąmoninimą siekiant valingai kontroliuoti protinius procesus ir tokiu būdu lavinti tokius specifinius gebėjimus kaip ramybė, mąstymo aiškumas, koncentracija bei gerinti bendrą psichologinio ir fizinio žmogaus gerbūvio jausmą (Walsh&Shapiro, 2006).

Nuo XX a. septintojo dešimtmečio Vakarų medicinoje ir psichologije vis labiau plinta pasaulietiškas meditacinės praktikos variantas, vadinamas dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) meditacija.

MEDITACIJA, kaip dėmesingumu grįstas savireguliacinis procesas:

  • Susikoncentravimas į norimą objektą (pvz. į kvėpavimą), atsisakant ruminavimo (apraminant primato protą);
  • Fiziškai budri būsena;
  • Nuolatinis minčių, patirčių, jausmų, garsų ir kt. stebėjimas jų 
atsiradimo metu (tarsi iš šono);
  • Pastebėjimas kai dėmesys nuklysta ir jo grąžinimas prie norimo objekto;
  • Kitų veiklų/patirčių suvokimo ir įsisąmoninimo padidėjimas (valgymo, skausmo, nerimo).

“Paaiškinti kas yra mindfulness yra panašiai sunku, kaip paaiškinti kas yra žalia spalva” / Dr. Michael Sinclair

KVIEČIU SUSITIKTI. SUŽINOTI, PABANDYTI IR IŠMOKTI PRAKTIKUOTI MINDFULNESS

Individuali konsultacija. Registruotis.

Individualių konsultacijų metu, esant poreikiui, gali būti rekomenduojamos ar išmokoma technikų, pratimų, susijusių su kliento emocine ar psichologine problema, bei padedančių įveikti nemalonias emocijas, gyventi labiau sąmoningą gyvenimą ir su lengvumu bei smalsumu priimti gyvenimo patirtis, kokios jos bebūtų.

Vieši renginiai/ susitikimai

Reguliariai organizuoju 2-3 val. viešus renginius/informacinius – praktinius susitikimus, kuriuose  yra galimybė sužinoti apie Mindfulness, išgirsti apie mokslinius tyrimus, pabandyti praktikas, gauti atsakymus į rūpimus klausimus ir apsispręsti kokie būdai mokytis Mindfuness praktikų Jums yra tinkamiausi.

Mindfulness grupiniai užsiėmimai/ mokymai

Reguliariai vedu 4 arba 8 savaičių (kartą per savaitę, 3 val. trukmės) grupinius praktinius mokymus/ Mindfulness programas, kurių metu pateikiamos reikiamos žinios apie tai, kas įtakoja nuotaiką bei emocijas, mokoma savistabos, pozityvaus mąstymo, lavinami praktiniai įgūdžiai ir įgaunami visi reikalingi įrankiai kasdienėms formalioms ir neformalioms praktikoms, kurios negrįžtamai keičia gyvenimo kokybę.

© 2020 Psichologas Konsultantas. Visos teisės saugomos.