HARMONINGO GYVENIMO LINK…
Dviejų / trijų valandų pažintinis renginys apie MINDFULNESS/ dėmesingumą, sąmoningumo lavinimo metodus, mokslinius tyrimus ir kodėl tai tinka Jums asmeniškai, Jūsų šeimos nariams, Jūsų vadovams, Jūsų darbuotojams…

Daugiau informacijos…

ĮSISĄMONINIMU GRĮSTAS STRESO VALDYMAS (MBSR)

8 savaičių streso mažinimo programa (MBSR), sukurta Dr. Jon Kabat-Zinn [1], 1979 Masačiusetso universiteto medicinos centre, bei pagrįsta begale išsamių mokslinių tyrimų.

Tai struktūruota programa suteikianti žinias ir įgūdžius, reikalingus formaliam ir neformaliam mindfulness praktikavimui tikslu palengvinti fizinę ir emocinę būklę (tiek sveikų žmonių, tiek sergančių įvairiomis ligomis).

Grupiniai praktiniai užsiėmimai vyksta kartą per savaitę ir yra 2,5 – 3 val. trukmės. Dalyvių skaičius – iki 10 žmonių.

Galimi trumpesni, 4 savaičių trukmės mokymai, grindžiami minėta programa.

Daugiau informacijos…

ĮSISĄMONINIMU GRĮSTA KOGNITYVINĖ TERAPIJA (MBCT);

1990 m. Mark Williams ir kt. sukurta, 2000 m. aprobuota UK valstybiniame lygmenyje programa labai veiksminga depresijos pasikartojimo prevencijai, efektyvi gydant nerimo sutrikimus, piktnaudžiavimą cheminėmis medžiagomis, elgesio problemas ir kitus psichikos sutrikimus.

ĮSISĄMONINIMU GRĮSTAS VALGYMAS (MB EAT);

Valgymo sutrikimai (impulsyvus valgymas, antsvoris, nutukimas) vis sėkmingiau gydomi dėmesingu įsisąmoninimu grįstomis intervencijomis.

Šioje programoje mokomasi sąmoningo santykio su maistu, dėmesingumu grįsto valgymo.

Grupiniai praktiniai užsiėmimai vyksta kartą per savaitę ir yra 2,5 – 3,5 val. trukmės. Galimi 4, 6 arba 8 savaičių trukmės mokymai.

Dalyvių skaičius – iki 10 žmonių.

Daugiau informacijos…

SĄMONINGOS TĖVYSTĖS PROGRAMA (MP);

Tėvystė – ir džiaugsmas, ir stresas.  Natūralu, kad būdami tėvais dažnai patiriame ambivalensijas – dvilypius prieštaringus jausmus.

Ši programa skirta tėvų ir vaikų gerovei – emociškai stiprinanti tėvus, gerinanti tėvystės įgūdžius ir skatinanti psichologiškai sveiką vaikų brandą.

Išsivysčiusiose pasaulio šalyse daugybė valstybinių bei privačių mokymo įstaigų MINDFULNESS praktikas yra įtraukusios į  privalomą vaikų ugdymo programą.

Daugiau informacijos…

SĄMONINGA PARTNERYSTĖ;

ATJAUTOS IR GERANORIŠKUMO SAU PROGRAMA;

Savęs kaltinimas, gėda, perfekcionizmas, nepasitikėjimas savimi, savivertė, konkuravimas…iš visa to kylantis nerimas, stresas, įtampa, baimė, pyktis ant savęs, ant artimo, ant svetimo…

Šiandien vis daugiau mokslinių tyrimų atskleidžia mokymosi atjautos ir geranoriškumo sau bei aplinkiniams naudą mūsų psichinei bei fizinei sveikatai ir emocinei būsenai. Mokėjimas priimti save ir leisti sau būti pakankamu, tik tokiu, kokiu šiandien galiu – dažnai yra nemenkas iššūkis žmogui.

Kviečiu mokytis MINDFULNESS  atjautos, mylinčio gerumo, geranoriškumo praktikų.

SĄMONINGUMO PRAKTIKŲ MOKYMAS ORGANIZACIJOSE (MO).

MINDFULNESS VERSLUI/ ORGANIZACIJOMS:
ŽMOGAUS GALIMYBIŲ DIDINIMAS VERSLE IR GYVENIME.

Dėmesingas įsisąmoninimas – kognityvinė būsena, pasižyminti dėmesio stabilumu, kuris išlaisvina nuo įprastų reakcijų ir leidžia pasireikšti vidinei išminčiai.

Mindfulness praktikos padeda įmonėms ir organizacijoms gerinti tarpasmeninius ryšius,  saves valdymą /savikontrolę,  stiprinti gerbūvio/ pasitenkinimo jausmą, didinti kūrybingumą, produktyvumą, ugdyti strateginį mąstymą ir auginti lyderystę.

Daugiau informacijos…

KUO PAREMTOS MINDFUNESS PROGRAMOS?

Mindfulness programos remiasi sąmoningumo/ dėmesingo įsisąmoninimo principais sujungiant juos su šiuolaikine psichoterapija (kognityvine ir elgesio terapija).

1970 m. Dr. Jon Kabat-Zinn [1]  pasinaudojo senųjų MINDFULNESS praktikų patirtimi ir sukūrė pasaulietišką, struktūrinę, visiems prieinamą programą skirtą žmonių, turinčių lėtinius skausmus (pradžioje) ar kitas ligas ir sutrikimus būklės gerinimui.

Vėliau pati MINDFULNESS kaip dėmesingo įsisąmoninimo sąvoka buvo rekonceptualizuota, kitaip suvokta ir pateikta. Ji pradėta naudoti medicininiams tikslams kaip grupinė, atskirta nuo bet kokios religijos, mokomoji ir turinti stiprų psichoterapinį potencialą bei padedanti susitvarkyti su modernaus gyvenimo iššūkiais, praktika.

Apie 1980 m. Mindfulness pradėta intensyviai naudoti sveikatos priežiūroje. Tai pasirodė labai veiksmingas depresijos pasikartojimo prevencijai, o šiuo metu yra daug duomenų apie jos principais besiremiančių intervencijų efektyvumą gydant nerimo sutrikimus, piktnaudžiavimą cheminėmis medžiagomis, valgymo sutrikimus, elgesio problemas ir kitus psichikos sutrikimus.

Šiandien MINDFULNESS praktikuoja sveiki išmintingi žmonės, siekiantys gyventi labiau įsisąmonintą gyvenimą, harmonijoje santykyje su savimi bei aplinka.

KAM TINKA MINDFULNESS PROGRAMOS?

MINDFULNESS/ dėmesingumo praktikos lavina sąmoningumą, didina emocinį atsparumą, stiprina fizinę ir psichinę sveikatą, turi įtaką senėjimo procesui bei ilgaamžiškumui.

Programos puikiai tinka psichologinių sunkumų turintiems ar jautriems asmenims.

Programos adaptuotos sveikiems, stresą patiriantiems ar siekiantiems asmeninio tobulėjimo žmonėms.

KAIP VYKSTA MINDFULNESS MOKYMASIS?

Mindfulness neįmanoma išmokti paskaičius straipsnį ar knygą, protas lavinamas TIK praktikomis (formaliomis ir neformaliomis).

Metodikos, sujungtos su sudėtingomis neuromokslu grįstomis įsisąmoninimo intervencijomis, turi platų priemonių spektrą: senovės rytų meditacinės technikos, dėmesingumo pratybos, fiziniai pratimai ir kt. Taip pat pateikiama svarbi teorinė medžiaga apie tai, kaip veikia mūsų protas, bei kaip mąstymo modeliai (suvokimas, požiūris, įsitikinimai) lemia nuotaikas, emocijas ir elgesį.

Įgyti žinias, įgūdžius ir gauti “įrankius visam gyvenimui”, kurie reikalingi savarankiškam praktikavimui, gali padėti sertifikuoti Mindfulness mokytojai individualių konsultacijų ar grupinių mokymų metu.

[1] Dr. Jon Kabat-Zinn (né Kabat) (born June 5, 1944) is Professor of Medicine Emeritus and founding director of the Stress Reduction Clinic and the Center for Mindfulness in Medicine, Health Care, and Society at the University of Massachusetts Medical School. Kabat-Zinn was a student of Zen Master Seung Sahn and a founding member of Cambridge Zen Center. His practice of yoga and studies with Buddhist teachers led him to integrate their teachings with those of Western science. He teaches mindfulness meditation as a technique to help people cope with stress, anxiety, pain and illness. A stress reduction program created by Kabat-Zinn is offered at medical centers, hospitals, and health maintenance organizations.

© 2020 Psichologas Konsultantas. Visos teisės saugomos.