NEMIGA. MIEGO SUTRIKIMAS

Trumpalaikė nemiga gali atsirasti dėl objektyvių priežasčių, kurias pašalinus, miego ritmas atsistato. Trumpalaikė nemiga negydoma.

Sunkesni miego sutrikimai yra narkolepsija, miego apnėja ir kt. Tačiau dažniausias miego sutrikimas yra lėtinė nemiga – pasikartojantys sunkumai užmigti arba miegoti užmigus. Maždaug 15 % suaugusiųjų turi šį sutrikimą.

Miego kokybė ir trukmė gali sutrikti dėl įvairių psichologinių, emocinių, genetinių priežasčių, patiriant stresą, esant chroniškiems fiziniams skausmams, sergant įvairiomis fiziologinėmis ar psichikos ligomis, piktnaudžiaujant psichoaktyviosiomis medžiagomis ir kt.

Nemigos diagnostinis kriterijus – mėnuo nemigos, ne mažiau kaip 3 naktis per savaitę. Tokiu atveju nemigą reikia gydyti. Deja, dauguma turinčių nemigą vartoja medikamentus (benzodiazapinus) ir beveik pusė jų turi priklausomybę vaistui.

NEMIGOS GYDYMAS

Itin efektyvus nemedikamentinis gydymas – Kognityvinė elgesio terapija nemigai (KET-N). Ji yra didelio patikimumo, standartinis, pirmo pasirinkimo gydymas lėtinei nemigai.

Tai yra vienų iš didžiausių pasaulyje ekspertų  – Klinikinės Europos Miego tyrimų draugijos (Riemmman et al. 2017) ir Amerikos miego medicinos akademijos rekomendacijos (Sateia et. al, 2017)

KVIEČIU SUSITIKTI. PSICHOLOGINĖ PAGALBA. INDIVIDUALI PSICHOLOGO KONSULTACIJA / REGISTRACIJA

Aptarsime Jūsų individualų atvejį, suteiksiu informacijos apie nemigą ir miego sutrikimus bei kognityvinį modelį. Esant nemigai, kartu, žingsnis po žingsnio, gerinsime Jūsų savijautą, miego ir gyvenimo kokybę, pasitelkiant patikimą, šiuolaikišką, aiškų ir mokslu pagrįstą nemedikamentinį metodą, neturintį šalutinio poveikio. Kurio rezultatai, dažniausiai, matomi jau po dviejų – trijų pirmųjų savaičių, o efektas – ilgalaikis.

© 2020 Psichologas Konsultantas. Visos teisės saugomos.