NUOVARGIS

Nuolat jaučiatės pavargę?

Nuovargis, išsekimas gali būti ūmaus streso pasekmė. Nuovargis jaučiamas esant emocinei ar fizinei įtampai. Dažniausiai nuo emocinės įtampos nesąmoningai įsitempia kūno raumenys (kaklo, pečių, nugaros ir kt.), nekreipdami į tai dėmesio didesnę dienos dalį būname įsitempę. Taip gyenant kasdien pradedme nuolat arba dažnai jaustis labai pavargę.  Trūksta energijos, jėgų, mažėja aktyvumas, darbingumas… Fizinė savijauta įtakoja mūsų nuotaiką (mintis, emocijas) ir eglesį.

Gali atsirasti nerimas, galvos skausmai, emociniai sutrikimai, baimės, neadaptyvaus elgesio požymiai (agresyvumas, pyktis, asocialus elgesys, problemos tarpasmeniniuose santykiuose), piktnaudžiavimas ar priklausomybės, nemiga, gali išsivystyti depresija.

Neretai ieškoma momentinių atsipalaidavimo būdų (alkoholis, persivalgymas, gulėjimas prie TV ir pan.), kurie mūsų nesvekatina ir nestiprina nei fiziškai, nei psichologiškai. Atvirkščiai, dar labiau sekina ir alina organizmo resursus.

Svarbu suprasti individualias nuovargio priežastis ir mokytis su jomis tvarkytis.

GALIMI SPRENDIMAI JAUČIANTIEMS NUOVARGĮ

Gali padėti reguliarus fizinis aktyvumas (kardio bei savireguliacinės treniruotės, pasivaiščiojimas ir pan.), sveikesnė mityba, masažai, relaksacinės technikos, mindfulness meditacijos ir kitos sąmoningumo praktikos, kurios treniruoja pastebėti kylančias mintis, emocijas, pajausti savo kūną ir jame kylančias įtampas, padeda geriau tvarkytis su stresu.

KVIEČIU SUSITIKTI INDIVIDUALIAI KONSULTACIJAI / REGISTRACIJA

Aptarsime Jūsų atvejį, ieškosime priežasčių ir sprendimų pagerinti Jūsų savijautą ir gyvenimo kokybę. Esant poreikiui, atliksime relaksacines ar sąmoningumo (mindfulness) praktikas, įgausite įrankius savarankiškam praktikavimui: trumpas technikas naudosite  suažinti įtampą dienos eigoje, formalias kasdienes praktikas – ilgalaikiam efektui pasiekti.

© 2020 Psichologas Konsultantas. Visos teisės saugomos.