ĮSISĄMONINIMU (MINDFULNESS) GRĮSTAS VALGYMAS (MB EAT);
Praradome sąmoningą santykį su maistu? Nuolat jaučiame emocinį ar fiziologinį alkį? Nebesuvokiame organizmo poreikių? Valgome impulsyviai, nekontroliuojame suvartojamo maisto kiekio? Persialgome? Nejaučiame sotumo jausmo? Mintys apie maistą, jo “sveikumą” arba “nesveikumą” bei dietas atima daug mūsų energijos ir laiko?…
KVIEČIU MOKYTIS SĄMONINGO SANTYKIO SU MAISTU
Individuali konsultacija. Registruotis
Kveičiu konsultuotis, pasitarti ir gauti daugiau informacijos.
Grupiniai užsiėmimai/kursai
Reguliariai vedu 4, 6 arba 8 savaičių (kartą per savaitę, 2 – 3 val. trukmės) grupinius praktinius mokymus/ Įsisąmoninimu grįsto valgymo programą;
Valgymo sutrikimai (impulsyvus valgymas, antsvoris, nutukimas) vis sėkmingiau gydomi dėmesingu įsisąmoninimu grįstomis intervencijomis.
Šioje programoje mokomasi sąmoningo santykio su maistu, dėmesingumu grįsto valgymo.
Koks turėtų būti valgymo procesas?
Idealiu atveju – intuityvus. Mes valgyti turėtume tik fizinių organizmo poreikių patenkinimui, tiksliai jausdami kiek ir kokio maisto mums reikia tam tikru momentu.
Dėl kokių priežasčių sutrinka valgymo procesas?
Dėl civilizacijos įtakos:
Valgome tam tikrais dienotvarkės sąlygotais laiko intervalais;
Valgome nenatūralų, įvairiomis skonį iškreipiančiomis medžiagomis pakeistą maistą;
Valgome, norėdami nusiraminti, gauti malonumą, „stimuliuotis“, ar kitaip reguliuoti savo emocijas, palengvinti bendravimą ir pan.
Kokios nesąmoningo valgymo pasėkmės?
Pasidavimas išmoktam ir civilizacijos sąlygotam automatiniam nesąmoningam valgymui dažnai veda į somatinius ir psichologinius sutrikimus bei blogina mūsų gyvenimo kokybę.
Kaip mokytis intuityvaus valgymo bei sveiko santykio su maistu?
Mokytis dėmesingo (įsisąmoninto) valgymo, kai mes sąmoningai praktikuojame suvokti organizmo poreikius (alkį, sotumą), maisto keliamus sensorinius pojūčius ir savo elgesį, atsisakydami nenatūralaus automatizmo. Dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstas valgymas gali būti kelias į vis daugiau intuityvų valgymą, nes mes tokiu būdu galime atgauti ir vėl išlavinti gebėjimą suprasti bei tenkinti savo tikruosius organizmo poreikius.
Būtent to mokomasi Įsisąmoninimu (mindfulness) grįsto valgymo programoje.
MINDFULNESS mokymasis remiasi dėmesingumo, sąmoningumo ugdymu per formalias ir neformalias praktikas, bei požiūrio ir suvokimo formavimu. Mokymų metu naudojamas platus priemonių spektras: nuo senovės rytų meditacinių technikų iki psichologinių priemonių naudojimo mokantis stebėti savo mintis, kylančias emocijas, elgesį…
Kokie galimi pokyčiai pasireiškiantys programos dalyviams?
- Padidėja emocijų kontrolė;
- Pagerėja streso valdymo įgūdžiai;
- Padidėja valgymo (pasirinkimų) sąmoningumas, sotumo ir alkio įsisąmoninimas;
- Sumažėja kūno matmenų ir formų pervertinimas ir pagerėja savęs priėmimas/vertinimas;
- Sumažėja psichopatologinių reiškinių (depresijos požymių);
- Pagerėja psichosocialinis funkcionavimas.
Programa neapsiriboja tik dėmesingo valgymo įgūdžių mokymu, turi didelę papildomą vertę ir naudą žmogaus asmenybiniam augimui, gyvenimo kokybei, pilnatvei ir gerovei.